تبلیغات

آخرین ارسال های تالار
کسب مقام سوم تیم بتن واحد سراوان در مسابقات ملی انجمن بتن ایران

کسب مقام سوم مسابقات ملی بتن به سرپرستی مهندس افشین طاهری

 

واحد سراوان در سیزدهمین دوره مسابقات ملی انجمن بتن ایران موفق به کسب مقام سوم کشوری شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، تیم بتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان، در سیزدهمین دوره مسابقات ملی انجمن بتن ایران که در تاریخ 26 شهریور سال جاری به یادبود استاد احمد حامی و با حضور بیش از 100 تیم از 48 دانشگاه سراسری و آزاد اسلامی سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تفت برگزار شد، مقام سوم کشوری را کسب کرد.

تیم " ماکا " ( MAKA ) دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان به استاد راهنمایی حامد مخدومی و سرپرستی افشین طاهری و با همراهی دانشجویان مهندسی عمران محمد ملک زاده، مهیار حسین زهی و مینا حسین‌بر، موفق به کسب مقام سوم گرایش (EPD) مسابقات کشوری انجمن بتن ایران شد.

در مراسم اختتامیه این مسابقات که شانزدهم مهر همزمان با روز بتن در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تهران برگزار شد، از برگزیدگان این مسابقات قدردانی شد.:: لینک ثابت
ن : civilart
ت : 19/07/1394
بازدید : 814
نظرات : 23
نتایج چهارمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی به میزبانی واحد زاهدان

 

چهارمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی در چهار گرایش سازه سنگین، سازه بهینه، سازه سبک و سازه زیبا به سرپرستی انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در این واحد دانشگاهی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، دبیر اجرایی این دوره از مسابقات گفت: پس از برگزاری سه دوره موفق مسابقه سازه های ماکارونی، امسال چهارمین دوره مسابقات در سطح کشور برگزار شد.


مهندس افشین طاهری افزود: پل ماکارونی، سازه ای است که دانشجویان رشته های مهندسی عمران، معماری و مکانیک آن را به منظور بکارگیری آموخته های تئوریک و آکادمیک خود در زمینه ساخت پل های خرپایی می سازند و دلیل استفاده از ماکارونی در ساخت این نمونه ها آنست که امکان تهیه آن از اکثر فروشگاهها امکانپذیر بوده و برش قطعات ماکارونی و استفاده از آنها به عنوان اعضای سازه ای پل بسیار راحت است. همچنین ایجاد اتصال بین اعضا سازه براحتی توسط چسبکاری امکانپذیر بوده و از همه مهمتر اینکه تغییر شکلهای آن تشابه بسیار زیادی با مصالح بکار رفته در پل، از جمله فولاد دارد.
وی بیان کرد: یکی از مهمترین پارامترهای طراحی این گونه سازه ها، بهینه سازی آنها به منظور کاهش مصالح ساخت و افزایش باربری سازه است. و بکارگیری اصول مهندسی در ساخت پلهای ماکارونی از اهمیت زیادی برخوردار است.
طاهری در خصوص نحوه گزینش سازه های برتر گفت: در گرایش سازه سنگین بیشترین باری که سازه بتواند تحمل کند معیار برتری خواهد بود.


وی افزود: در گرایش سازه بهینه از نسبت بار تحمل شده توسط هر سازه به وزن سازه تحت بارگزاری، ضریبی بدست می آید که هرچه ضریب حاصل بزرگتر باشد سازه رتبه بالاتری کسب خواهد کرد.
وی ادامه داد: در گرایش سازه سبک در مرحله اول کلیه سازه هایی که بتوانند وزنه دو کیلوگرمی را به مدت سه دقیقه تحمل نمایند پذیرفته شده و وارد مرحله دوم می شوند که در این مرحله سازه ای که وزن کمتری داشته باشد به عنوان سازه برتر پذیرفته خواهد شد.


دبیر اجرایی چهارمین دوره مسابقات سازه های ماکارونی پیرامون انتخاب سازه زیبا گفت: در گرایش سازه زیبا، از بین سازه های سنگین، سازه ای که کلیه اصول و ضوابط سازه های سنگین را رعایت کرده باشد و زیبایی بیشتری نسبت به سایر سازه ها داشته باشد، با نظر داوران گرایش سازه زیبا، به عنوان زیباترین سازه برگزیده خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: در این دوره از مسابقات بیش از 80 دانشجو با شرکت 30 سازه در چهار گرایش سازه سنگین، سازه بهینه، سازه سبک و سازه زیبا حضور داشتند.


افشین طاهری در پایان تیم های برتر هر گرایش را به شرح ذیل اعلام کرد:


گرایش سازه سنگین

مقام اول: تیم اسکای بریج با تحمل بار 160 کیلوگرم از دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان

مقام دوم: تیم  فنیکس با تحمل بار 150 کیلوگرم از دانشگاه سیستان و بلوچستان

مقام سوم: تیم تانسور با تحمل بار 150 کیلوگرم از دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان

 

گرایش سازه بهینه:


تیم تانسور با ضریب 213.13 مقام برتر را کسب کرد

 

گرایش سازه سبک
تیم تانسور با وزن 48 گرم  از دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان

 

گرایش سازه زیبا:
تیم سناتور از دانشگاه پیام نور زاهدان:: لینک ثابت
ن : civilart
ت : 30/02/1392
بازدید : 1287
نظرات : 0
اطلاعیه شماره 1 چهارمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی

توجه


 در گرایش های سازه سـنگین و سازه بهـــینه حداقل وزن مجاز  سازه 200 گرم  و حداکثر وزن مجاز سازه 1000 گرم می باشد.:: لینک ثابت
ن : civilart
ت : 30/01/1392
بازدید : 1371
نظرات : 0
چهارمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان

 توجه

 

 

 

در برخی از بندهای آیین نامه تغییراتی صورت گرفته است. متقضیان شرکت

 

در مسابقه می توانند  آیین نامه  اصـــلاح شده را از لینک زیر  دانلود فرمایند.

 

چهارمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی، 9 اردیبهشت ماه سال جاری در چهار گرایش سازه سنگین، سازه بهینه، سازه سبک و سازه زیبا به سرپرستی انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در این واحد دانشگاهی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد  اسلامی  واحد زاهدان، دبیر اجرایی این دوره از مسابقات گفت: پس از برگزاری سه دوره موفق مسابقه سازه های ماکارونی، امسال چهارمین دوره مسابقات در سطح کشور برگزار می شود.


مهندس افشین طاهری افزود: پل ماکارونی، سازه ای است که دانشجویان رشته های مهندسی عمران، معماری و مکانیک آن را به منظور بکارگیری آموخته های تئوریک و آکادمیک خود در زمینه ساخت پل های خرپایی می سازند و دلیل استفاده از ماکارونی در ساخت این نمونه ها آنست که امکان تهیه آن از اکثر فروشگاهها امکانپذیر بوده و برش قطعات ماکارونی و استفاده از آنها به عنوان اعضای سازه ای پل بسیار راحت است. همچنین ایجاد اتصال بین اعضا سازه براحتی توسط چسبکاری امکانپذیر بوده و از همه مهمتر اینکه تغییر شکلهای آن تشابه بسیار زیادی با مصالح بکار رفته در پل، از جمله فولاد دارد.
وی بیان کرد: یکی از مهمترین پارامترهای طراحی این گونه سازه ها، بهینه سازی آنها به منظور کاهش مصالح ساخت و افزایش باربری سازه است. و بکارگیری  اصول مهندسی در ساخت پلهای ماکارونی از اهمیت زیادی برخوردار است.


دبیر اجرایی چهارمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی خاطر نشان کرد: دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، سراسری، علمی و کاربردی، پیام نور و غیر انتفاعی سراسر کشور  که علاقه مند به شرکت در این دوره از مسابقات می باشند می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان به آدرس

www.civilart.ir مراجعه فرمایند.

لینک خبر 

 

 

لینک دانلود آیین نامه چهارمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی 

 


 :: لینک ثابت
ن : civilart
ت : 27/01/1392
بازدید : 1617
نظرات : 0
قابل توجه متقاضیان عضویت در انجمن بتن ایران ( ICI )

 عزیزان متقاضی عضویت در انجمن بتن ایران میتوانند پس از دانلود فرم عضویت از لینک زیر و تکمیل مدارک ثبت نام به انجمن علمی مهندسی عمران مراجعه فرمایند.

لینک دانلود فرم  عضویت انجمن بتن ایران 
:: لینک ثابت
ن : civilart
ت : 22/12/1391
بازدید : 2354
نظرات : 0
دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان سه مقام اولی مسابقات سازه های ماکارونی را کسب کرد

کسب سه مقام اولی ششمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی

 

در ششمین دوره/                        

دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان سه مقام اولی مسابقات سازه های ماکارونی را کسب کرد/رکورد شکنی در گرایش سنگین با تحمل بار 200 کیلوگرم

خبرگزاری آنا: دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در ششمین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی موفق به کسب سه مقام اول در این دوره از مسابقات شد.

 

به گزارش خبرنگار آنا، افشین طاهری دبیر انجمن علمی مهندسی عمران واحد زاهدان با اشاره به نحوه برگزاری ششمین دوره مسابقات سازه های ماکارونی گفت: دانشجویان گروه عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان موفق به شکستن رکورد گرایش سنگین این دوره از مسابقات با تحمل بار200 کیلوگرم شدند. وی در ادامه با بیان نتایج کسب شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: تیم کارکیا بریج واحد زاهدان در گرایش سازه بهینه با ضریب 182.77 ، درگرایش سازه سنگین با بار تحملی 200 کیلوگرم و در گرایش سازه سبک با وزن 53.9 گرم موفق به کسب سه مقام اول این دوره از مسابقات شد. افشین طاهری در خصوص نحوه گزینش سازه های برتر گفت: در گرایش سازه بهینه از نسبت بار تحمل شده توسط هر سازه به وزن سازه تحت بارگزاری، ضریبی بدست می آید که هرچه ضریب حاصل بزرگتر باشد سازه رتبه بالاتری کسب خواهد کرد. وی ادامه داد: در گرایش سازه سبک در مرحله اول کلیه سازه هایی که بتوانند وزنه 3 کیلوگرمی را به مدت سه دقیقه تحمل نمایند پذیرفته شده و وارد مرحله دوم می شوند که در این مرحله دو سازه ای که وزن کمتری داشته باشند به عنوان سازه های برتر پذیرفته خواهند شد. دبیر انجمن علمی مهندسی عمران واحد زاهدان درباره نحوه گزینش سازه سنگین افزود: در این گرایش سازه ای که بتواند بار بیشتری را تحمل کند به عنوان سازه برتر پذیرفته خواهد شد. افشین طاهری پیرامون انتخاب سازه زیبا گفت:در گرایش سازه زیبا، از بین سازه های سنگین، سازه ای که  ضمن رعایت کلیه اصول و ضوابط سازه های سنگین بتواند حداقل 5 کیلوگرم بار تحمل کرده و زیبایی بیشتری نسبت به سایر سازه ها داشته باشد، با نظر داوران گرایش سازه زیبا سازه برگزیده خواهد بود. این دوره از مسابقات در چهار گرایش سازه بهینه ، سازه سنگین، سازه سبک و سازه زیبا  با حضور  32 تیم از دانشگاه های آزاد اسلامی، سراسری، پیام نور و غیر انتفاعی در شهرستان زاهدان  برگزار شد.

 

لینک همین خبر در سایر خبرگزاری ها

 

 

خبرگزاری دانشجویان ایران ( ISNA )

 

 

روزنامه فرهیختگان


شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران

 

خبر فارسی

 

شهر خبر

 

 

BIBAK NEWS

 

 

 :: لینک ثابت
ن : civilart
ت : 13/12/1391
بازدید : 1958
نظرات : 0
دوره جامع متره برآورد و صورت وضعیت نویسی با نرم افزار Excel
ن : civilart
ت : 07/11/1391
بازدید : 4199
نظرات : 1
کسب مقام دوم مسابقات ملی انجمن بتن ایران ( ICI ) توسط تیم بتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان

توسط تیم بتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان صورت گرفت:

کسب مقام دوم مسابقات ملی انجمن بتن ایران (ICI)

 

تیم بتن دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، در دهمین همایش سالیانه انجمن بتن ایران، در مسابقات سازه بتنی ( قاب ) محافظ تخم مرغ ( EPD ) که در تاریخ 23 شهریورماه سال جاری به یادبود استاد احمد حامی و با حضور 34 تیم از دانشگاه های سراسری، آزاد اسلامی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و غیر انتفاعی سراسر کشور در دانشگاه علاء الدوله سمنانی برگزار شد موفق به کسب مقام دوم کشور گردید.

 

آقایان افشین طاهری، معین رضایی، مهدی دیرکوند، سینا آذرنوش و خانم مریم رضایی به استاد راهنمایی دکتر علی قدس در قالب دو تیم در این دوره از مسابقات حضور داشتند.

در مراسم اختتامیه این مسابقات که همزمان با روز بتن در سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، از برگزیدگان این مسابقات تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 :: لینک ثابت
ن : civilart
ت : 01/08/1391
بازدید : 2087
نظرات : 0
کارگاه آموزشی بررسی مسائل راه آهن استان سیستان و بلوچستان

  دکتر فریدون مقدس نژاد عضو هیئت علمی دانشگاه امیر کبیر (پلی تکنیک)
روابط عمومی دانشگــــاه آزاد اسلامی واحد زاهدان:

 

کارگاه آموزشی با موضوع بـــــررسی مسائل موجود در راه آهـــــــــــــــــــن استان سیستان و بلوچستان و بکارگیری فنــــــــــــــاوری های نـــوین با سخنرانی دکتر فریــــــــــدون مقدس نــــــــــــژاد و به هــــــــمت انجمن مهندسی عمـــــــــران دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در تالار عــــــــــــــلامه حـــلی این واحد دانشگاهی بــرگـــــزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان افشین طاهری دبــــــــیر انجــــــمن عـــــــلمی مهـــــــندسی عمــــران دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: کــــــــارگاه آموزشی با موضوع بررســــــــــی مســـــــــــائل راه آهـــــــــــن استان سیستان و بلوچستان و بکــــــــــــارگیری فنــــــاوری های نوین، با سخنرانی دکتر فـــــــــریدون مقــدس نـــــژاد و با حضور اعضای هیات علمی، دانشجویان و پرسنل فنی راه آهن استان سیستان و بلوچستان در تالار علامه حلی واحد زاهدان برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این کـــــــــارگاه آموزشی را معرفی راهکـــــــــارهای اساسی جهت کاهش مشکلات راه آهن مناطق کــــــــــویری عنوان کرد.:: لینک ثابت
ن : civilart
ت : 17/12/1390
بازدید : 2530
نظرات : 0
نماینده انجمن علمی مهندسی عمران زاهدان در مسابقات خرپای ماکارونی دانشگاه امیرکبیر موفق به کسب مقام شد

برگزيدگان هفتمين دوره مسابقات ملي پل ماکارونی با حضور دكتر رهايي، رئيس دانشگاه دكتر سبط معاون آموزشي دانشگاه و معاون علمي و پژوهشي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در دانشگاه صنعتی اميركبير تقدير شدند.

 


به گزارش روابط عمومي دانشگاه صنعتي اميركبير، هفتمين دوره مسابقات ملي پل ماکارونی در دو بخش دانش آموزي و دانشجويي و در گرايش هاي سازه هاي سنگين و سازه هاي سبك برگزار شد كه در بخش سازه هاي سنگين دانشجويي دانشگاه اروميه، دانشگاه آزاد كرج و دانشگاه آزاد زاهدان برگزيده شدند.

 


در بخش گرايش سازه هاي سبك دانشجويي نيز، دانشگاه آزاد بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان و دانشگاه اميركبير برگزيده شدند.

  


در بخش سازه هاي سنگين دانش آموزي نيز دبيرستان حكيم الهي قمشه اي، دبيرستان سما شهرضا و دبيرستان فيض مقام هاي اول تا سوم را كسب كردند.

 


در بخش سازه هاي سبك دانش آموزي نيز تيم هاي دبيرستان شهيد همت، دبيرستان 2 ساري و دبيرستان نوآور مقام هاي اول تا سوم اين مسابقات را كسب كردند.

گفتني است، در هفتمين دوره مسابقات ملي پل ماکارونی 300 تيم دانش آموزي و دانشجويي شركت كرده بودند.:: لینک ثابت
ن : civilart
ت : 30/07/1390
بازدید : 1669
نظرات : 0
نشریه شماره3 مهندسی عمران موفق به کسب مقام شد.

نشریه تخصصی مهندسی عمران واحد زاهدان در اولین جشنواره نشریات منطقه14 موفق به کسب مقام بهترین طراحی جلد گردید.

قابل ذکر است نشریه مذکور ....

 

جهت مشاهده متن کامل و عکس ها به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.:: ادامه مطلب
ن : civilart
ت : 29/07/1390
بازدید : 1634
نظرات : 0
کسب مقام دوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در مسابقات ACI

دانشجویان رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان موفق به کسب مقام دوم مسابقات بین‌المللی ACI شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، این مسابقات از سوی مؤسسه بین المللی ACI (انجمن بتن امریکا) با حضور حدود 100 تیم از دانشگاههای آزاد، دولتی، پیام نور و مؤسسات و شرکتهای دولتی و خصوصی برگزار شد.

تیم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان متشکل از مهدی دیرکوند، امین قاسمی و حمیدرضا شیرانی دانشجویان رشته عمران به سرپرستی دکتر علی قدس موفق به کسب مقام دوم در رشته EPD سازه‌های محافظ تخم مرغ (معماری) شد.

لینک همین خبر در سایر خبرگزاری ها:

خبرگزاری ایسنا

روزنامه آفرینش

خبرگزاری آنا

خبرگزاری فارس:: لینک ثابت
ن : civilart
ت : 29/07/1390
بازدید : 1289
نظرات : 0